IKT-alane abiinfo RVG-s
Avaleht > Microsofti litsentsid

Microsofti litsentsid

Vaata Microsofti info OEM-litsentside kohta. Teada on tõsiasi, et OEM-litsents on seotud konkreetse riistvaraga ja seda teisele arvutile üle tõsta ei tohi kuigi arvuti võibolla lõpetab vahepeal töötamise ja võiks ju järgi jäänud litsentsi uuel arvutil näiteks Koolilepingu aluslitsentsina kasutada - ei saa!!!

Lisainfot leiab Microsofti litsentsiveebist - http://www.microsoft.com/eesti/litsents/


Süsteemidel Windows XP, Windows Vista ning Windows 7 olid järgmised litsentsitüübid:

1. OEM ehk arvuti tootja poolt masinasse eelinstalleeritud operatsioonisüsteem. Tootevõti asub litsentsikleebisel arvuti korpusel. Arvuti tootja annab arvutiga kaasa kas Windows süsteemi paigaldusmeedia või "Recovery" partitsiooni.

2. Karbitoode ehk FPP/Retail litsents, mida sai soetada arvutis eraldi. Pakendis paigaldusmeedia ning tootevõti. Litsentsi saab kasutada paigaldamiseks tühjale arvutile.

3. Upgrade ehk uuenduslitsents, mille paigaldamiseks on vajalik aluslitsentsi olemasolu. Antud litsents on mõeldud olemasoleva Windows operatsioonisüsteemi versiooni tõstmiseks. Pakend sisaldab paigaldusmeediat ning tootevõtit.

4. Hulgilitsentsiga soetatud Windows, mis on samuti uuenduslitsents ning selle paigaldamiseks on vajalik aluslitsents. Hulgilitsentsilepingu raames soetatud Windowsi litsentseerimise info ning kasutuselevõtt on kirjeldatud aadressil: http://www.microsoft.com/licensing/about-licensing/windows7.aspx#tab=4 .
Info on inglisekeelne. Hulgilitsentsilepinguga soetatud Windows litsentside haldus käib Volume Licensing Service Center veebikeskkonna kaudu, kus on ligipääs nii paigaldamiseks vajaminevale failile kui ka tootevõtmele.

2012 aasta lõpus tuli turule Windows 8.

Antud Windowsil on kolm litsentsitüüpi:
1. OEM ehk arvuti tootja poolt masinasse eelinstalleeritud litsents.
2. Upgrade ehk uuenduslitsents.
3. Hulgilitsentsiga soetatud Windows, mis on samuti uuenduslitsents.

Ainus erinevus Windows 8 litsentseerimises on OEM litsentsil ning seda tootevõtme osas. Nimelt võib tootevõti asuda arvuti korpusel oleval litsentsikleebisel või saab masina tootja selle integreerida arvuti BIOS'sse. Masina BIOS'ses olevat võtit saab välja lugeda arvuti tootja ehk OEM.

Microsofti toodete eluiga saab vaadata - http://support.microsoft.com/gp/lifeselectindex#W

MS Windows XP Professionali tugi lõpeb 8.aprill 2014 - http://support.microsoft.com/lifecycle/default.aspx?LN=et&x=8&y=11&p1=3223

Microsofti kontaktid - http://www.microsoft.com/et-ee/about/contacts.aspx
Klienditoe telefon: + 372 6868 868, E-R 8-20
E-post: estinfo@microsoft.com
http://www.microsoft.com/

 

Külastusi: