IKT-alane abiinfo RVG-s
Avaleht > Kaughaldus > Varasem

Varasem

Üle interneti on võimalik appi kutsuda RVG arvutispetsialist.

Samamoodi on võimalik ka RVG majas sees (sisevõrgus) arvutispetsialist appi kutsuda - kõik sõltub sellest, milline valik menüüst teha. Palun kuula tähelepanelikult telefonis antavaid juhiseid, millisel menüüvalikul topleltklõps teha.

Kui Teil on probleem, küsimus arvutis oleva tarkvaraga siis sageli ei ole vaja kohale tulla ja selle saab üle interneti ära lahendada. Näiteks ei saa mingit programmi peale või on seadistamisega raskusi, viirused jm. pahad programmid kimbutavad, jne. Mõnikord ei ole ka võimalik kohale tulla (asute kaugel, kellaaeg hiline, kodused tingimused ei võimalda, jne.) - sellisel juhul on kaughalduse teel aitamine sisuliselt ainus võimalus.

Kaughalduse teel on üle interneti võimalik võtta ette Teie arvutiekraani pilt ette minu arvutis ja seeläbi juhtida hiirt ja klaviatuuri.

Selleks on loodud vastav lahendus, mille abil saab nii MS Windows-i kui ka GNU/Linux-i keskkonnas RVG arvutispetsialisti appi kutsuda. Seda siis juhul kui see hetkel võimalik on. Seetõttu on vajalik eelnevalt telefoni teel kokku leppida:
 • 6661279 - lauatelefon (tööl, kodus, puhkehetkel koos kõnepostkastiga)
 • 5280479 - taskutelefon 1. Helista RVG arvutispetsialistile ja küsida, et kas tal on aega ja võimalust Teid aidata.
 2. Pöördu aadressile http://abi.rvg.edu.ee/abi/
 3. Vali sobiva operatsioonisüsteemi kaust. Kui valite Windowsi siis laadige alla fail rvg_arvutiabi.exe ja käivitage see. Siis avaneb selline pilt:
 4. Nüüd tuleb vastavalt RVG arvutispetsialistilt saadud juhistele avada õige valik. Windowsi versiooni puhul tuleb vastaval menüüvalikul teha topeltklõps.
 5. Kasulik on olla telefoniühenduses - kas siis Skype või juba tavatelefonid (lauatelefon, mobiil). Võib ka tippida Skype-i vahendusel või siis ka MSN-i, IRC, jne. vahendusel - vastavalt võimalustele ja oskustele.
 6. NB!Kui tekib selline veateade (näiteks MS Windows 2000-s): siis laadi alla see fail - msvcp60.dll ja salvesta see MS Windows NT/2000 puhul ja WinXP puhul  kataloogi. Juhul kui kurdetakse veel mingite *.dll vms. failide puudumise üle siis ole hea ja anna mulle teada - lahendame selle probleemi ära ;-)
  Muidugi võid ka ise neid DLL-faile internetist otsida.

  Üks teada probleem on veel MS Windows 2000-s. Kui kasutajal ei ole piisavalt õigusi siis ei pruugi ka see rakendus käivituda. Õigusi on nimelt vaja ajutiste failide kataloogi lahtipakkimiseks.

 

Külastusi: