IKT-alane abiinfo RVG-s
Avaleht > Kaughaldus

Kaughaldus

Üle interneti saab ette võtta ekraanipildi ning aidata abivajajat. Toetatud on ka heli-, video- ja failiedastus.

Alati ei pruugi IKT-spetsialist olla majas või on ta kuskil teises ruumis koolimajas. Sageli aidataksegi kaughalduse teel kuna koolimaja on suur ja ühest otsast teise kõndimise asemel jõuab juba üle võrgu pildi ette võtta ning küsimuse ära lahendada. Kaughaldust tuleb kasutada ka siis kui IKT-spetsialist ise on hõivatud (tund, loeng vms) ja telefoni teel rääkida ega ruumist lahkuda/kohale tulla ei saa kuid kiirsuhtluse kaudu saab kirja teel suhelda ja kaughalduse kaudu pildi ette võtta.

See ei olegi tegelikult oluline kus IKT-spetsialist asub - oluline on see, et kas ta on arvuti ligi ja saab kaughalduse teel aidata!
Seda saab küsida ka telefoni või kiirsuhtluse (Skype, Facebook vms) teel kirjutades - ei pea selleks arvutiklassi või informaatika metoodika ruumi tulema.
Seega kui võtad ühendust siis uuri, kas on hetkel mahti aidata ning räägi probleemist! Tänapäeva infoühiskonnas ei ole inimese asukoht enam oluline - vajadusel kasutatakse kaughaldust või lahendatakse küsimus telefoni teel ära.
Alati ei ole ka vaja kaughaldusega pilti ette võtta - võib piisata ka vestluse teel küsimuse lahendamisest ning vestlema ei pea alati häälega - saab ka kirjutamise teel läbi kiirsuhtlusprogrammide suhelda.
Sageli ongi telefoni, kiirsuhtluse, kaughalduse teel küsimuste lahendamine kiirem kui kohaletulemine.
See kõik tõstab ka oluliselt küsimustele reageerimise kiirust.

Eelnevalt tuleb siis ühendust võtta RVG IKT-spetsialistiga

Eelistatud programm on Teamviewer - see on turvaline (256-bit AES krüpteering - sama kasutab ka näiteks SEB internetipank) ja toimib suvaliste võrguseadete ja -piirangute puhul.

Üldiselt on RVG õpetajate arvutitele Teamviewer paigaldatud.

Kui Sinu arvutis ei ole Teamviewerit siis:

... vajaliku faili saab alla laadida siit:

Peale faili allalaadimist ja käivitamist genereeritakse ID ja password - need on vaja öelda abistajale.
Iga kord kui käivitad programmi, genereeritakse uued numbrid.

Uuemad Windowsid (XP, Vista, 7 jne) kuvavad käivitamisel teate, mida kuvatakse iga käivitatava programmi puhul - see tuleb lubada.
See on Microsofti poolt tehtud vahepeatus, et kasutaja mõtleks enne kui programmi käima laseb, et kas see on ikka tema käivitatud või mõne viiruse vms pahatahtliku programmi poolt hoopis iseeneslikult käivitatud. See on tehtud seetõttu nii, et sageli kasutajad ei loe ekraanile tulnud teateid ja klõpsavad mõtlematult ning selliselt tegutsedes lastakse sageli käima pahavara, mis rikub Windowsi (sh hävitab või rikub andmed) ja levitab seda veel edasi ka teistele Windowsi kasutajatele.

GNU/Linuxi puhul antakse valida, mis versiooni soovitakse ja see sõltub kasutatavast Linuxist:

IKT-alane abiinfo RVG-s - Kaughaldus

Alammenüü